Analogová fotografie je COOL

      Jmenuji se Jana, a jsem nešťastná z toho, jak blbě na fotkách vypadám. Již mne fotilo několik spolužáků na digitál a měli kvalitní foťáky, ale stejně jsem vypadala hrozně. No ještě hůř vypadám na selfie focených mobilem. Abyste mi rozuměli je mi 14 let a mám trochu problémy s pletí. Často trpím na ekzémy a v pubertě se mi k nim přidalo akné. Proč se svým problémem svěřuji na těchto stránkách?
Potkala jsem spolužáka, který již dva roky fotí na kinofilm. A dokonce si ho umí i sám vyvolat a udělat z něj zvětšeniny. Udělal mi portrét a to bylo úplně o něčem jiném. Ekzém nebyl vůbec vidět, a kdybyste neupozornili diváka, že mám akné, asi by si toho ani nevšiml. Prostě analogová fotka je zase COOL.
Kdybyste měli zájem o analogovou fotografii, tak můj spolužák chodí do fotoklubu Líheň, kde se vše o tomto atraktivním mediu naučil. Ateliér analogové fotografie se schází ve středu od 17:00 do 19:00, je určen mládeži od 12 let a není to jen o technicky správném nasnímání tváře, ale také o historii a teorii, exponometrii, postprodukčním zpracování či jiných řemeslných dovednostech. Je tam také dost ateliérové praxe.
Ateliér se nachází ve Stanici techniků DDM hl. m. Prahy, Pod Juliskou 2a, Praha 6.

Lektor: Matyáš Baron
777 936 225
222 333 878
baron@ddmpraha.cz
Dům dětí a mládeže
Dům dětí a mládeže fotoklub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *